Nawozy na trawniki i ogrody

Wyświetlanie wszystkich wyników: 37

Nawóz na trawnik

Bogata oferta nawozów na pewno pomoże w doborze wysokiej jakości nawozu. Na przykład, można zdecydować się na zakup nawozów na tereny suche albo na specjalne nawozy regeneracyjne. Każdy produkt w kategorii nawozy do trawnika jest zawsze dokładnie opisany, dzięki czemu można szybko zdecydować, co kupić. Wiele zależy od tego, na jakim podłożu jest zakładany trawnik i jakim celom ma służyć. Inne w końcu będą nawozy na tereny przydomowe, a inne właściwości i skład będą miały nawozy do trawników przeznaczonych na tereny sportowe. Niezależnie natomiast od tego, gdzie będzie znajdować się trawnik, wszystkie nawozy na trawniki powinny zawierać zbilansowane składniki pokarmowe, które wpływają na:
– ochronę trawnika przed chorobami
– zdrowy, intensywny i ciemnozielony kolor trawnika,
– bujną, gęstą darń,
W okresie od marca do października należy więc zaopatrzyć się w stosowny nawóz do trawników dzięki któremu systematyczne nawożenie będzie możliwe przez cały okres wegetacji. Należy obserwować trawnik i w sytuacji gdy widzimy, że trawa potrzebuje mikroelementów i innych składników odżywczych, należy dobrać właściwe nawozy. Wybierając nawóz do trawy cena nie będzie wygórowana. To także ma znaczenie, tym bardziej, gdy trawnik ma większą powierzchnię. Jeśli na trawniku już istniejącym zauważy się suche źdźbła, żółte przebarwienia albo pleśń,
to może to oznaczać, że trawa potrzebuje nawozu regeneracyjnego.

Nawóz na łąki kwietne

Coraz częściej można w Polsce spotkać łąki kwietne. Duży nacisk kładzie się bowiem na odwołania do natury. Dlatego warto również zakupić wysokiej jakości nawóz na łąki kwietne, jeśli takim terenem zarządzamy bądź zdecydowaliśmy się na terenie własnej posesji na zasadzenie małej łączki kwiatów. Łąki kwietne są prostsze w utrzymaniu, ale należy również pamiętać o systematycznym nawożeniu. Jeśli zasialiśmy łąkę kwietną, zbilansowane nawożenie jest podstawą prawidłowego wzrostu i rozwoju poszczególnych roślin. Pamiętajmy o systematycznym nawożeniu ponieważ różne gatunki roślin rozwijają się w różnych porach roku.

Nawóz na mech

Specjalną odmianą nawozu jest nawóz na mech, a dokładniej ograniczający występowanie mchu na trawnikach. Ten typ nawozu który reguluje poziom pH gleby. Mech występują na glebach o pH poniżej 5,0 – 5,5. Korekta pH sprawia, że zahamowany jest rozwój mchu. Taki nawóz na trawnik (nawóz na mech) nie ma w składzie także azotu. Po korekcie pH należy trawnik zasilić nawozem regeneracyjnym powodującym szybkie zarastanie trawą pustych miejsc. Oznacza to, że osłabiona wcześniej przez mech trawa będzie zdrowsza i odzyska soczysty, zielony kolor.