Regeneracja trawnika – nawożenie

Emeralld - Regeneracja trawnika - nawożenie

Trawnik po zimie należy regenerować. Po wykonaniu wszystkich wczesnowiosennych zabiegów (wygrabienie trawnika, wertykulacja, dosiew trawy, napowietrzenie) należy na początku okresu intensywnej wegetacji murawy (pierwsza dekada kwietnia) obficie ją nawieźć wieloskładnikowymi nawozami.

Takim nawozem jest Nawóz Regeneracyjny Emeralld.

Jest to nawóz ORGANICZNY, a wiec ekologiczny i całkowicie bezpieczny. Idealnie zrównoważony i zbilansowany o unikalnej kompozycji składników organicznych. Stworzony na potrzeby pielęgnacji przydomowych terenów zieleni oraz sportowych terenów zieleni.  Formuła nawozu uwalnia składniki odżywcze STOPNIOWO. 

Nawóz regeneracyjny premium

Gdzie stosować?

Nawóz regeneracyjny stosuje się na słabych trawnikach, zniszczonych (w szczególności po zimie), na trawnikach poddanych dużemu stresowi np. poprzez intensywne użytkowanie (zagniecenia po basenie), po wszelkich zabiegach agrotechnicznych a także podczas zakładania trawnika po raz pierwszy.

Po co stosować?

Produkt poprawia odporność na suszę, infekcje oraz bardzo intensywne użytkowanie.

Produkt zawiera Humifirst – mieszanka kwasów huminowych i fulwowych, która sprawia, że ​​pobieranie substancji odżywczych przez rośliny roślinne jest bardziej skuteczne. 

Kwasy huminowe są w 100% naturalnymi substancjami pochodzącymi z organicznych  warstw Leonardytu (węgiel) w glebie. Są one odpowiedzialne za lepsze napowietrzanie gleby, mniejsze wymywanie azotanów, lepszą dostępność składników odżywczych, lepsze tworzenie korzeni i wyższą produktywność w uprawach.

Jak stosować ?

Nawóz jest łatwy w użyciu. Występuje w formie granulatu do rozsypywania ręcznego lub za pomocą rozsiewacza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *