Pielęgnacja trawnika – Mech na trawniku

Pielęgnacja trawnika to stała kontrola jego staniu m.in pod kątem występowania chorób grzybowych, szkodników czy poziomu pH gleby. Jednym z najczęstszych problemów na trawniku jest występowanie mchu – brak reakcji z naszej strony powoduje że w niedługim odstępie czasu mech może zniszczyć większą cześć naszego trawnika.

Mech na trawniku – najczęstsze błędy

Ogólnie przyjęło się że powodem występowania mchu jest duża wilgotność na trawniku lub cień. W praktyce okazuje się, że problem jest dużo bardziej złożony. W całym procesie prawidłowej pielęgnacji trawnika bardzo dużą rolę odgrywa właściwy poziom pH gleby. Niestety, ten parametr jest rzadko badany, a ma bardzo duże znaczenie w prawidłowej pielęgnacji trawnika. Jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się mchu z naszego trawnika skontrolujmy pH gleby. Jeżeli pH gleby będzie powyżej 6,8 należy zastosować naturalny, fizjologicznie kwaśny nawóz korygujący pH Emeralld pH minus. Jeżeli podłoże trawnika ma właściwy poziom pH ( 6,1 -6,8 w H2O) możemy przystąpić do kolejnego etapu – wertykulacji trawnika. Więcej informacji o wertykulacji znajdziesz w „Pielęgnacja trawnika – wertykulacja”

Jeżeli zabieg wertykulacji nie przyniósł oczekiwanego efektu możesz zastosować naturalny środek w postaci BIOPres – środek działa punktowo i osłabia rozwój mchu. Po zastosowaniu tego środka należy ponownie wykonać wertykulację, a miejsca występowania mchu przesiać regeneracyjną mieszanką Emeralld Sport zawierającą w swoim składzie aż 80% szybkozadarniającej trawy. Zastosowanie regeneracyjnego nawozu Emeralld Premium 8-6-13 wzmocni trawę, która szybko się zagęści i wypełni miejsca, powstałe po usunięciu filcu i mchu.

 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *