Najczęstsze problemy z trawnikiem. Jak uratować trawnik.

Ogród to nie tylko miejsce wiosennych czy zimowych prac. Jest to miejsce gdzie można odpocząć po ciężkim dniu, oddać się refleksji, zatrzymać na moment kiedy zajęcia dnia codziennego zajmują nam coraz więcej czasu.
Może się wydawać, że pielęgnacja trawnika to żadna filozofia bo przecież trawa rośnie wszędzie bez naszej pomocy – nic bardziej mylnego. Utrzymanie trawnika wymaga wiedzy, pracy oraz stałej opieki. Często zdarza się jednak, że stan trawnika pozostawia sporo do życzenia. Poznaj najczęstsze problemy związane z pielęgnacją trawnika i sposoby rozwiązywania poszczególnych problemów.

Trawa słabo rośnie
Najczęstszą przyczyną słabego wzrostu roślin są nieodpowiednio dobrane mieszanki nasion traw. Należy stosować mieszankę traw, odpowiednią do miejsca, na którym zakładamy trawnik z uwzględnieniem panujących warunków klimatycznych. Na trawniku, który już rośnie należy wykonać odpowiednie zabiegi: wertykulację, regularne koszenie i nawożenie.
Radzimy zastosowanie nawozu Emeralld Home Recovery.

Chwasty
Chwasty pojawiają się najczęściej na trawniku, na którym ziemia w trakcie zakładania nie została odpowiednio odchwaszczona lub została nawieziona ziemia z nasionami chwastów. Chwasty jednoroczne na młodym trawniku znikają po pierwszym lub drugim koszeniu. Natomiast rośliny kilkuletnie należy usunąć ręcznie za pomocą narzędzi.
Radzimy zastosowanie nawozu Emeralld Home Recovery.

Zasychanie, żółknięcie końców źdźbeł
Nieostry i wyszczerbiony nóż kosiarki powoduje szarpanie liści co powoduje żółknięcie i zasychanie roślin. Stosowanie ostrych, wysokiej jakości noży w kosiarce oraz skracanie liści traw nie więcej niż o połowę pomoże naprawić kondycję rośliny.
Radzimy zastosowanie nawozu Emeralld Home Booster.

Mech
Pojawieniu się mchu sprzyja zbyt niskie koszenie trawnika, szczególnie w cieniu. Powodem jest także kwaśna lub wilgotna gleba. Zalecamy dokładnie wygrabić trawnik oraz zbadać odczyn gleby.
Radzimy zastosowanie nawozu: Emeralld Home Robot & Mulch.

Filcowanie trawy, rzadka darń
Na kilkuletnim trawniku może pojawić się filc, który zapobiega przepuszczaniu wody, powietrza i nawozów do systemu korzeniowego. Dlatego, aby zapobiec powstaniu nieprzepuszczalnej warstwy ziemi wiosną należy przeprowadzić wertykulację i dokładnie usunąć martwą warstwę organiczną.
Radzimy zastosowanie nasion traw Emeralld Premium oraz nawozu Emeralld Home Recovery.

Choroby traw
Jednym z czynników obniżających estetyczny wygląd trawnika są choroby powodowane przez grzyby. Kilka chorób trawnika może zaatakować źdźbła jednocześnie i trudno je od siebie odróżnić. Pamiętaj, że odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne minimalizują ryzyko wystąpienia chorób trawy, lecz nie chronią przed nimi całkowicie.
Radzimy zastosowanie nasion traw Emeralld Premium oraz nawozu Emeralld Home Booster.
W kolejnym artykule znajdziecie najczęstsze choroby, które mogą zaatakować Twój trawnik i jak sobie z nimi poradzić.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *