Nawozy jesienne

  • Viano TurfProf Autumn MC

    180,00 
  • Viano TurfProf Autumn RC

    180,00 

Sklep internetowy z nawozami – Emeralld

Jak wiadomo, rośliny potrzebują specjalistycznej pielęgnacji przez cały rok. Dlatego warto też zakupić specjalistyczne preparaty, dzięki jakim można je będzie nawozić jesienią.
Główną cechą nawozów jesiennych jest to, że mają bardzo niską zawartość azotu bądź też nie ma go w ich składzie w ogóle. Natomiast, nawozy jesienne bogate są w potas i fosfor.
Te składniki przyczyniają się do: lepszego przystosowania roślin do pory zimowej, zdrewnienia pędów, zwiększenia mrozoodporności. W profesjonalnym nawozy na jesień sklep Emeralld poszczególne nawozy bogate są również w składniki dzięki którym poszczególne rośliny bardzo dobrze będą rozwijały się wczesną wiosną.
Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach nawozy jesienne będzie już dobrze zastosować późnym latem, np.w sierpniu. Ostatecznym terminem, w którym powinno się zastosować nawozy jesienne jest koniec października, pod warunkiem że na zewnątrz nie wystąpiły jeszcze przymrozki. Sam sposób używania nawozów na jesień nie jest skomplikowany. W przypadku, gdy ktoś ma dodatkowe pytania odnośnie stosowania nawozów dla roślin na jesień, zawsze może skontaktować się z pracownikiem sklepu. Nie da się zaprzeczyć, że jesień jest czasem, kiedy procesy wegetacyjne roślin stają się wolniejsze. Żeby rośliny mogły przygotować się dobrze do jesiennego spoczynku, to stosowane są specjalnie dobrane nawozy.
Dzięki zastosowaniu nawozów jesiennych ograniczymy stres związany z mrozem, śniegiem oraz możliwość wystąpienia ewentualnych chorób grzybowych na wiosnę..