Mieszanka roślin miododajnych – 250 gram

69,00 

Mieszanka roślin miododajnych dzikich składa się z roślin wieloletnich. W unikatowym składzie znalazły się takie gatunki jak chaber bławatek, złocień właściwy, gipsówka, koper, cząber ogrodowy, facelia błękitna, koniczyna biała. Kwiaty wyrosłe z oferowanej przez nasz sklep mieszanki wabią wiele gatunków pszczół i trzmieli i innych owadów zapylających. Kompozycja zawiera gatunki roślin, które kwitną nieprzerwanie przez kilka miesięcy.

 

 

Mieszanka jest rozwiązaniem idealnym do zakładania naturalistycznych elementów ogrodów czy większych łąk kwietnych, zasiewania wokół sadów, wzdłuż ogrodzeń i ścian. Jest to genialny pomysł na wsparcie dzikiej przyrody, zapewnienie pokarmu owadom i schronienia drobnym zwierzętom. Długo kwitnące rośliny są znakomitą taśmą żywieniową dla owadów zapylających. Mieszanka daje ciekawy efekt dekoracyjny a przy tym jest ważną częścią ekosystemu. Kolorowe kwiaty o zróżnicowanej budowie i ulistnieniu tworzą przepiękne malownicze pejzaże.

 

 

Wysiew mieszanki jest bardzo prosty. Nasiona należy rzutowo umieścić na stanowisku o średnio żyznej glebie. Najlepsze efekty uprawy osiągnie się na miejscach słonecznych. Zasiewu dokonuje się w kwietniu i w maju. Okres kwitnienia rozpoczyna się w czerwcu i trwa przez całe lato, aż do październikowych chłodów.  Orientacyjna wysokość roślin składowych wacha się od 10 do 140 cm wysokości.

 

 

Oferta dotyczy opakowania o wadze 250 g wystarczającego na obsianie 50 m2. Na etykiecie produktu zawarte są podstawowe informacje o uprawie i termin przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Dodatkowe informacje

Waga 0.25 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Mieszanka roślin miododajnych – 250 gram”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *